Haku
| | | | | | |
Etusivu  >  Tapahtumia  >  2008-2009  >  Ala-asteiden ui...
Ala-asteiden uintikisat
EURAN ALA-ASTEIDEN UINTIMESTARUUSKISAT 4.5.2009    
Paikka: Euran uimahalli      
Sarja: 1- 2 lk pojat Matka: 25 m    
       
       
NIMI KOULU Uintiaika Sija
Väinö Hakala Kiukaisten koulu 39.73 9.
Oskari Elo Kauttuan koulu 21.40 2.
Santeri Kataja Honkilahti 25.80 5.
Joonas Rinteelä Kirkonkylän koulu 33.69 8.
Tino Karhunen Kirkonkylän koulu 23.58 4.
Samu Arvola Kauttuan koulu 20.23 1.
Niko Kauppi Hinnerjoki    
Topias Nordberg Kauttuan koulu 21.46 3.
Niko Lehto Kirkonkylän koulu 29.75 7.
Topias Katila Sorkkinen 25.99 6.


EURAN ALA-ASTEIDEN UINTIMESTARUUSKISAT 4.5.2009    
Paikka: Euran uimahalli      
Sarja: 1 - 2 lk tytöt Matka: 25 m    
       
       
NIMI KOULU Uintiaika Sija
Maria Sarasvirta Kauttuan koulu 18.39 1.
Neea Lehtimäki Kiukaisten koulu 36.04 10.
Milja Wallenius Honkilahti 33.67 9.
Saara Ansio Panelia 36.57 11.
Salla Lehtonen Hinnerjoki 29.37 2.
Milla Valtonen Kirkonkylä 29.49 3.
Kaisla Koivisto Kauttuan koulu 39.03 4.
Wilhelmiina Nurmi Panelia 39.80 12.
Aurora Peltonen Hinnerjoki 30.59 5.
Henna Huila Kirkonkylä 32.99 8.
Hilda Poikselkä Kauttuan koulu 31.47 6.
Milla Koskela Panelia 47.14 13.
Piia Raittinen Kirkonkylä 32.93 7.

 

EURAN ALA-ASTEIDEN UINTIMESTARUUSKISAT 4.5.2009

 

Paikka: Euran uimahalli

 

 

 

Sarja: 3-4 lk tytöt

Matka: 50 m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIMI

KOULU

Uintiaika

Sija

Olivia Rantala

Panelia

58.15

10.

Emilia Lähteenmäki

Kauttuan koulu

41.08

1.

Heidi Mäki-Jaakkola

Hinnerjoki

48.82

4.

Ilona >Mäkipere

Kiukaisten koulu

1.03,14

12.

Janika Mäkelä

Kirkonkylän koulu

51.95

7.

Julia Kaissalo

Honkilahti

49.24

5.

Susanna Aalto

Panelia

 

 

Riikka Iltanen

Kauttuan koulu

43.19

2.

Titta Merinen

Hinnerjoki

 

 

Loviisa Mäkipere

Kiukaisten koulu

1.07,23

13.

Tia-Maria Hallikas

Kirkonkylän koulu

55.38

9.

Pinja Marienberg

Panelia

59.34

11.

Eveliina Elo

Kauttuan koulu

44.14

3.

Fanni Knihti

Kiukaisten koulu

49.88

6.

Riina Sunnarborg

Kirkonkylän koulu

55,27

8.


EURAN ALA-ASTEIDEN UINTIMESTARUUSKISAT 4.5.2009

 

Paikka: Euran uimahalli

 

 

 

Pojat: 3-4 lk

Matka: 50 m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIMI

KOULU

Uintiaika

Sija

Aleksi Sonkkila

Hinnerjoki

44.25

3.

Juuso Arvola

Kauttuan koulu

42.05

1.

Ilmari Pirttimäki

Kirkonkylän koulu

47.37

6.

Antti Nurmi

Panelia

1.06,70

10.

Tuomas Hed

Honkilahti

52.32

9.

Max Paavola

Kauttuan koulu

44.31

4.

Jarno Karlsson

Kirkonkylän koulu

45.05

5.

Mikael Savila

Panelia

1,32,64

 

Valtteri Ylitalo

Kauttuan koulu

44.24

2.

Markus Makkonen

Kirkonkylän koulu

50.60

8.

Janne Sauramo

Kiukaisten koulu

1.10,22

11.

Severi Mäkinen

Panelia

47,99

7.

 

 

 

 

 

 

 

 

EURAN ALA-ASTEIDEN UINTIMESTARUUSKISAT 4.5.2009

 

Paikka: Euran uimahalli

 

 

 

Tytöt: 5-6 lk

Matka: 50 m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIMI

KOULU

Uintiaika

Sija

Elli - Noora Mäkitalo

Honkilahti

40.37

1.

Heta Pulkkinen

Hinnerjoki

45.99

11.

Suvi Jortikka

Sorkkinen

 

 

Elise Salpio

Kauttuan koulu

40.66

2.

Anniina Nurmi

Panelia

42.96

6.

Iida- Maria Väinölä

Kirkonkylän koulu

41.04

3.

Kaisa Virtanen

Honkilahti

45.35

9.

Piia Korhonen

Sorkkinen

53.49

13.

Laura Mäkelä

Kauttuan koulu

41.29

4.

Ronja Nurmi

Kirkonkylän koulu

41.81

5.

Marju Mäkilä

Honkilahti

45.39

10.

Roosa Koski

Sorkkinen

 

 

Annika Heino

Kauttuan koulu

44.19

8.

Inkeri Soppa

Kirkonkylän koulu

43.44

7.

Annika Tammisto

Kiukaisten koulu

53.13

12

Hanna Laksi

Kiukaisten koulu

1.02,88

15.

Milka Salo

Kiukaisten koulu

53.93

14.

 

 

 

 


EURAN ALA-ASTEIDEN UINTIMESTARUUSKISAT 4.5.2009

 

Paikka: Euran uimahalli

 

 

 

Pojat: 5-6 lk

Matka: 50 m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIMI

KOULU

Uintiaika

Sija

Kalle Sonkkila

Hinnerjoki

40.80

4.

Niko Parkkonen

Kirkonkylän koulu

 

 

Henri Nurminen

Kauttuan koulu

31.80

1.

Juho Rekola

Honkilahti

52.20

11.

Jani Tarmoranta

Panelia

1.21,07

12.

Toni Salomaa

Kirkonkylän koulu

45.85

8.

Olli Laitila

Kauttuan koulu

34.82

2.

Lauri Rissanen

Kiukaisten koulu

51.79

10.

Roope Suominen

Panelia

42,48

7.

Sauli Puputti

Kirkonkylän koulu

46.96

9.

Tuomas Mäkelä

Kauttuan koulu

35.56

3.

Miro Lehtimäki

Kiukaisten koulu

41.77

5.

Aatu Niittumaa

Panelia

42.12

6.